Всеукраїнські літні школи МАН пройшли на Закарпатті

prev next

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича у період з 04 до 15 червня 2013 року на базі  «Водограй» у селищі Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області працювали Всеукраїнські літні школи. Понад 70 учнів з різних куточків України – учасників науково-технічної, фізико-математичної та школи інформаційно-телекомунікаційних технологій,  які проходили в рамках науково-освітнього проекту «Літо інтелекту», гостинно прийняла закарпатська земля.

Малу академію наук учнівської молоді Київської області представляли:

Рекеда Ярослав Володимирович, учень 10 класу Жуківського НВК „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок” Згурівського району (науково-технічна школа);

Мороз Микола Петрович, учень 10 класу Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бориспільського району (фізико-математична школа);

Федоренко Галина Ігорівна, учениця 9 класу Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Білоцерківської міської ради (школа інформаційно-телекомунікаційних технологій).

Щодня проводилися лекційні і практичні заняття з фізики, математики та інформатики, які супроводжувалися лабораторними роботами з використанням сучасного обладнання навчально-лабораторного комплексу «МАНлаб» НЦ «МАНУ».

Запам’ятались школярамекспедиційні виходи 6, 7 та 8 червня на території селища від водоспаду Скакало до Чинадієвського замку, історія виникнення якого сягає XV століття. За допомогою технологічної карти з дослідницькими завданнями, яку отримавкожен учасник експедиції, булопроведено експериментальне дослідження. Учні ознайомилися з історією замку, багатою на події та відомі імена.

Учасникам літньої школи МАН запам’яталися заходи:  «Що? Де? Коли?», «Бій інтелектуалів» (на розуміння фізичних процесів у звичайному житті), «День іменинника» та масові постановки відомих казок на новий лад.

Було проведено прогулянку горами від бази «Водограй» до замку Шенборнів, відомого нині як санаторій «Карпати», загальною протяжністю близько 10 кілометрів.

У другій половині зміни учні мали змогу ознайомитися з відомими замками Закарпаття – Ужгородським та замком «Паланок», що в Мукачеві, а також відвідали ужгородський музей під відкритим небом.

З учнями були незмінні педагоги, наставники шкіл, представники найкращих вишів країни – Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» і Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Ольга Борисенко, Людмила Засєдка і Владислав Кравченко, координатор шкіл, заступник директора Національного центру «Мала академія наук України» Тетяна Пещеріна. Кожен учасник заходу отримав сувенірну продукцію – футболки, рюкзаки, значки, бандани, блокноти й ручки з логотипом літніх шкіл МАН.

Протягом двох тижнів обдаровані і талановиті діти України опановували знання з профільних предметів, набували навичок науково-дослідницької роботи, успішно поєднуючи це з повноцінним відпочинком та оздоровленням.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН