Всеукраїнська літня школа теології, релігієзнавства та історії релігії

 

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковичаз 1 по 11 червня вперше за період функціонування освітнього проекту Малої академії наук України «Літо інтелекту» працювала Всеукраїнська літня профільна школа теології, релігієзнавства та історії релігії МАН у мальовничому місті Лубни на Полтавщині.

С.О.ЛИХОТА, заступник директора НЦ «МАНУ» у вітальному слові наголосила на необхідності підтримки обдарованої учнівської молоді, важливості якісного педагогічного супроводу молодих інтелектуалів, охочих до наукового пізнання світу, а також висловила щиру вдячність НПУ імені М. П. Драгоманова за плідну співпрацю й активне сприяння МАН України у вихованні молодого покоління вчених.

Ю.В.ПАЛИГАрозказав про славетне тисячолітнє місто Лубни й звернув увагу на його багату духовно-культурну скарбницю. Культові пам’ятки Полтавщини – національне надбання українського народу.

Директор Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор історичних наук, професор І.І. ДРОБОТ  наголосив на важливості релігієзнавчої освіти не лише у вищих навчальних закладах, а також  під час навчання у школі, і зазначив, що «на сьогодні релігієзнавство є надзвичайно запитуваною професією як в Україні, так і за її межами».

Доцент кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кандидат філософських наук В.Л.  ХРОМЕЦЬ, координатор «літнього релігієзнавчого проекту» від НПУ імені  М. П. Драгоманова зауважив, що ця школа покликана підвищити імідж академічного вивчення релігії серед учнівської молоді, допомогти школярам у пошуку актуальних тем досліджень у секції теології, релігієзнавства та історії релігії, вийти на якісно новий рівень осмислення проблем, пов’язаних із природою релігії.

На спортивно-оздоровчій базі «Сула» в м. Лубни Малу академію наук учнівської молоді Київської області представляла Литвиненко Марина Анатоліївна, учениця 10 класу Яготинської спеціалізованої загальноосвітньої школи №3 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів. М.Литвиненко підкреслює, що «незабутні враження залишать слід в моїй душі лекції В.Л. Хромцята творчі лабораторії, які проводилиН.Б.Адаменко та Ю.М.Кравченко».Учениця говорить про те, що «пізнавальні лекційні заняття розширили кругозір, дали змогу дізнатись, що таке релігія, хто і як її вивчає, які є релігії, за допомогою чого ми вивчаємо релігії, яким шляхом ми йдемо, досліджуючи релігію». На практичних заняттях манівці розглядали теми: «Релігія: як я її розумію?», «Чому існує багато релігій?», «Як пізнається і досліджується релігія?» тощо.

Юні дослідники розглядали різні концепції релігії, вивчали її структуру та роль у житті суспільства, обговорювали особливості національних і світових релігій. З ними працювали вожаті – В.С.Василенко та Г.А.Целковський. Для учнів – членів МАН провели пізнавальні лекційні та практичні заняття, оглядові екскурсії з відвідуванням культових споруд і пам’яток, цікаві і змістовні творчі зустрічі.

Фото з літньої профільної школи теології, релігієзнавства та історії релігії МАН можна переглянути в нашій фотогалереї або завантажити за наступним посиланням

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН