Валентина Степанівна Гризодубова – Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної Праці.
Народилася 31 січня 1910 року в Харкові. Закінчила Пензенський аероклуб в 1929 році. Займалася планерним спортом, працювала льотчиком-інструктором в Тульській авіаційній школі. У 1934 – 1935 роках – льотчик агітаційної ескадрильї імені М. Горького на Центральному аеродромі.
У 1937 році на літаках УТ-1, УТ-2 і АИР-12 встановила п’ять світових авіаційних рекордів висоти, швидкості та дальності польоту. Валентина Гризодубова, використовуючи свою популярність і знайомства у вищих кругах, неодноразово клопотала в захист людей, що постраждали від репресій. Зокрема, разом з відомим льотчиком М.М. Громовим, вона заступилася за С.П. Корольова, майбутнього творця радянської космічної програми; багато в чому завдяки їхнім зусиллям його перевели з табору на Колимі в ЦКР-29.
24-25 вересня 1938 року в якості командира екіпажу на літаку АНТ-37 «Родина» разом з льотчицями Поліною Осипенко (другий пілот) і Мариною Расковою (штурман) здійснила безпосадочний переліт з Москви на Далекий Схід, встановивши світовий жіночий рекорд дальності польоту (за 26 годин 29 хвилин подолана відстань у 6450 кілометрів). За виконання цього перельоту Валентині Гризодубовій, Поліні Осипенко і Марині Расковій було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, першим серед жінок.
З 1939 року Гризодубова – начальник Управління міжнародних повітряних ліній СРСР.
Учасниця Великої Вітчизняної війни. У березі 1942 – жовтні 1943 року – командир 101-го транспортного авіаційного полку, з жовтня 1943 – командир 31-го гвардійського бомбардувального авіаційного полку. За час війни полковник Гризодубова здійснила близько 200 бойових вильотів на бомбардування ворожих об’єктів і для підтримки зв’язку в партизанських загонах.
У повоєнний час працювала в Міністерстві цивільної авіації начальником управління міжнародних ліній СРСР, керівником Науково-дослідного льотно-випробувального центру, заступником начальника Московського науково-дослідного інституту приладобудування з льотної частини.
Звання Героя Радянського Союзу присвоєне 2 листопада 1938 року, а звання Героя Соціалістичної праці було присвоєне 6 січня 1986 року.
Нагороджена орденами Леніна, Вітчизняної війни 1-го ступеня, Трудового Червоного Прапора, Червоної Зірки.
Померла 28 квітня 1993 року. Похована в Москві на Новодівичому кладовищі.
У 1972 році в Харкові у квартирі Гризодубових був відкритий музей історії авіації.