Сила волі та сила духу
Сила волі та сила духу
3 грудня світ відзначив Міжнародний день інваліда. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об’єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.
У Фастівському ліцеї-інтернаті, базовому обласному навчальному закладі Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» було проведено ряд заходів, присвячених Міжнародному дню інваліда. Головні організатори заходів Г.В. Орлова, заступник директора з виховної роботи та І.Г. Божко, заступник директора з науково-дослідницької роботи.
«Інвалід!». Як часто ми вживаємо це слово, не замислюючись. А за ним – і біль, і горе, і відчай людей.
Учні обговорювали досягнення людей складної долі: творчі, спортивні та просто життєві. Натхненно говорили про силу волі, силу духу, які дозволили їм не зламатися, дійти до вершин, творити.
Під час виховних заходів (виховні години, уроки доброти, круглі столи) діти мали можливість частково спробувати на собі роль людини з фізичними вадами. Це дозволило відчути «біль душі» таких людей. Також неймовірні враження викликали перегляди фільмів і відеороликів: «Цирк Батерфляй», «Слепой», «Он без ноги, она без руки… Но это красивый танец», «История художника, родившегося без рук», «Девочка без рук делает всё ногами». Говорилицього дня і про тих людей, які прославляють нашу область на міжнародній арені.
Держава взяла на себе конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, для створення необхідних правових, соціально-побутових умов. Ці люди мають пільги, конституційно гарантувані з іншими громадянами, можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
Л.А.Куделя, методист Малої академії наук учнівської молоді відзначила: «Цього дня діти зрозуміли, що віра в себе та свої можливості може стати вирішальною у важливих моментах життя».