Розвиток і підтримка здорового способу життя

prev next

Відповідно до доручення Президента України про заходи, спрямовані  на розвиток спорту і підтримки здорового способу життя, у період з 9 по 15 вересня 2013 року Мала академія наук учнівської молоді Київської області провела зустрічі, круглі столи, вікторини.

Педагогічні працівники Малої академії наук учнівської молоді приділяють особливу увагу питанням популяризації здорового способу життя серед дітей та молоді області. Результатом роботи у  2013 році стала перемога учениці 10 класу Фастівського ліцею-інтернату Журби Анни Юріївни у ІІ етапі і участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу–захисту науково-дослідницьких  робіт Малої академії наук України у секції «Валеологія» роботою «Антибактеріальна активність лектинів злакових культур».

У Фастівському ліцеї-інернаті методист Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Л.А.Куделя та заступник директора з науково-дослідницької роботи І.Г.Божко провели навчальний тренінг з учнями 9-11 класів щодо визначення теми написання науково-дослідницької роботи з валеології та медицини. У цьому напрямку  методистами МАНУМ ведеться постійна і систематична робота. Валеологія як нова інтегративна галузь знань, комплексна навчальна дисципліна,  вивчає закономірності, способи та механізми, відновлення та зміцнення здоров’я людини з використанням природних оздоровчих методів і технологій; ставить завдання формування «психології» здоров’я, мотивації до корекції способу життя, реалізацію уявлень про здоров’я тапрофілактику захворювань.

На базі НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ I–IIст.» було проведено ряд заходів. Учні гуртка «Науковець» під керівництвом І.В.Ярмульської взяли активну участь у акції «Цінуй життя», де визначали цінності, які притаманні гуртківцям та видатним особистостям. Звертали увагу на ті цінності, які мало розвинені в учнів. Учні взяли участь у «Веселих стартах», які підготували вчитель фізкультури В.В.Потьомкін і заступник з навчально-виховної роботи ліцею Н.А.Храпак. Незабутні враження у гуртківців залишив «Олімпійський урок». Учні дізнались багато корисної інформації про історію Олімпійських ігор, взяли участь у вікторині.

Членами гуртка «Юний дослідник» (керівник Л.П.Кондратенко), що працює на базі Переяслав-Хмельницької  ЗОШ І-ІІІ ст. №2, було проведено  круглий стіл на тему «Здоров’я нації в твоїх руках».

На заході були присутні методист Малої академії наук учнівської молоді  Т.Г.Овсієнко та заступник директора школи з навчально-виховної роботи О.Г.Ткаченко.

Також обговорено питання участі учнів у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт, проведено консультації щодо вибору теми дослідницьких  робіт в секціях «Валеологія» та «Медицина».

На базі Бориспільського міського центру технічної творчості «Евріка»  під керівництвом керівника гуртка Малої академії наук учнівської молоді І.Л. Недождія проведено круглий стіл на тему «Основи здорового способу життя». На занятті були присутні учні – члени гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності». Розглядалися принципи здорового способу життя, важливість правильного, раціонального харчування, дотримання особистої гігієни. Піднімались питання: чому потрібно віддавати перевагу натуральним харчовим продуктам і наскільки шкідливими є такі залежності, як куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин? Розглядалось питання чистоти повітря та якості питної води. Учням було запропоновано в цьому навчальному році здійснити дослідження чистоти повітря спектральним методом. Виготовити простий спектрометр та перевірити його ефективність при вимірюванні спектральних характеристик різних освітлювальних приладів.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН