Науково-практична конференція «Проблеми викладання української мови в навчальних закладах»

5 жовтня 2013 року у приміщенні Київського міжнародного університету пройшла науково-практична конференція, присвячена 80-річчю відомого мовознавця, педагога, громадського діяча, професора Івана Пилиповича Ющука на тему: «Проблеми викладання української мови в навчальних закладах».

Завданням конференції – акцентувати увагу на масштабі постаті І.П. Ющука, на його ролі не тільки як українознавця, а й як суспільного, громадського, політичного діяча, особистості, в якій сфокусувалися найяскравіші риси української культури.

У ході конференції було висвітлено такі питання як роль рідної мови у формуванні інтелекту людини;  розвиток мислення учнів і студентів на заняттях з рідної мови; виховання почуття національної гідності в процесі викладання української мови; моральне виховання як складова мовної освіти; логічна структура і багатство виражальних засобів української мови; проблеми впорядкування  українського правопису.

Доповідь Ющука І.П. «Рідномовні обов'язки І. Огієнка», у якій він довів, що слова І.Огієнка: «Без добре виробленої рідної мови немає всенародної свідомості, без такої свідомості немає нації, а без свідомості нації — немає державності як найвищої громадянської організації, в якій вона отримує найповнішу змогу свого всебічного розвитку й виявлення», –   викликала великий інтерес учасників конференції.

В конференції взяли участь: президент КиМУ проф. Х.В. Хачатурян, поет Павличко Д.В., народна артистка України Яблонська Г.Г., професор Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Ткаченко А.О., проректор КОІПОПК Мірошник С.І., режисер Національного радіо України  Лук'янченко Л.В., викладачі Київського міжнародного університету, вчителі шкіл, гімназій м. Києва.

Знаковим стало привітання професора І.П.Ющука Парламентом України. У телеграмі, за підписом заступника голови Р.В. Кошулинського, зазначалося, що «завдяки унікальній працездатності, таланту, блискучим якостям дослідника та активній участі у громадському житті І.П. Ющук став провідним діячем вітчизняної науки, а Київський міжнародний університет увійшов до когорти найкращих вузів України».

Від Малої академії наук учнівської молоді Івана Пилиповича привітали  в.о. директора Т.В.Петровська і методист С.В.Жеребчук. Тетяна Василівна розповіла про проведену роботу  І.П.Ющуком у різних конкурсах МАН на обласному етапі.

Іван Пилипович – заслужений діяч науки і техніки України, член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Б. Грінченка. Але найвагоміше в його творчому доробку – це новаторські підручники й посібники (більше 20) з української мови, де представлені нові методики її викладання в навчальних закладах.

Конференція ще раз довела, що перед викладачем, учителем-словесником сьогодні стоїть завдання не тільки дати учням, студентам певні знання з української мови, а виховати мовну особистість, здатну досконало володіти усіма мовними засобами в різних мовленнєвих ситуаціях.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН