Наука XXI століття: перспективні напрями розвитку
13 грудня 2013 р. у м. Білій Церкві на базі Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія– школа I ступеня» Білоцерківської міської ради відбувся виїзний науково-популярний лекторійурамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Наука XXI століття: перспективні напрями розвитку» для учнів – членів МАН України Київської області, які працюють у відділеннях фізики й астрономії, математики та технічних наук.
З вітальним словом виступили: Петровська Тетяна Василівна,в.о. директора Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді»; Лобода Петро Іванович, член-кореспондент НАН України, декан інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, професор; Мостовська Альона Олександрівна, методист Національного центру «Мала академія наук учнівської молоді»; Куделя Людмила Анатоліївна, завідуюча методичним відділом Малої академії наук учнівської молоді.
Т.В.Петровська передала вітання від Н.І.Клокар, директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, доктора педагогічних наук, професора, розповіла про основні напрями розвитку Малої академії наук учнівської молоді та вказала на важливість написання учнівських дослідницьких робіт.
П.І.Лобода прочитав для учнів 9-11 класів лекцію з теми: «Наноматеріали і нанотехнології – основа науково-технічної революції ХХІ століття». Він звернув увагу на те, що «кінець минулого і початок нинішнього століття ознаменувалися бурхливим зростанням інтересу до нанотехнологій і значним збільшенням інвестицій у їхній розвиток». Тому «зараз практично в усіх розвинених країнах прийняті і реалізуються національні програми розвитку нанотехнологій, а тема розвитку нанотехнологій часто піднімається в засобах масової інформації і у виступах політиків самого високого рівня».
Чернецький Ігор Станіславович, завідуючий відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України» висвітлив тему: «Цікаві експерименти з фізики на цифровому обладнанні NOVA 5000». Учні із захопленням слухали про «використання сучасного навчального та наукового цифрового обладнання світових брендів таких, як німецька компанія «PHYWE», ізраїльська компанія «Fourier», американська «Celestron» та інших у дослідницько-експериментальній роботі учнів-членів Малої академії наук України». Адже таке обладнання відповідає самим сучасним світовим стандартам.
Пащенко Євгеній Юрійович, провідний фахівець НЦ МАНУ розповів про «Мінерали та метеорити». Учні дізнались, що «сучасні методи дослідження мінералів, що ґрунтуються на новітніх досягненнях фізики і хімії, дають змогу одержувати надзвичайно багату інформацію про типоморфізм кожного мінералу і мінеральної асоціації, яку можна використати не тільки для вирішення різноманітних геологічних проблем, а й для важливих завдань господарського значення».
Під час заходу учні мали можливість ознайомитись із науково-дослідницькими роботами переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України та найкращими роботами гуртка «Початкове технічне моделювання» Станції юних техніків м. Білої Церкви, які представив керівник гуртка О.А.Пономаренко.
Виїзний лекторій, у якому взяли участь понад 170 учнів Київщини, допоміг манівцям зрозуміти, що знання допомагають знайти шлях до успіху.