Мужність і біль Чорнобиля

prev next

Круглий стіл «Мужність і біль Чорнобиля»

12 грудня 2013 р.  у приміщенні Спеціалізованої школи І-ІІІ ст. м. Борисполя пройшов круглий стіл «Мужність і біль Чорнобиля», присвячений вшануванню пам’яті героям-ліквідаторам Чорнобильської АЄС.

Зі вступним словом виступила вчителька С.А.Клязьміна. Вона звернула особливу увагу на трагічність подій, які відбулися 26 квітня 1986 року. Учні 9 та 10 класів мали змогу подивитись документальні фільми про аварію, ліквідацію і наслідки катастрофи. На екрані поіменно висвітлювалися портрети героїв-ліквідаторів аварії, які з перших хвилин героїчно рятували життя майбутнього покоління. Учні 10 класу в цей час детально розповідали про їхні короткі життєві шляхи, а вчитель світової літератури Деревянко О.М. розповіла про людину, вчинком якого вона захоплюється, про героя-пожежника Правика Володимира Павловича. Діти читали вірші, які відтворили історію цих подій, а Бурчак Марія, учениця 11 класу, вихованка Малої академії наук учнівської молоді прочитала власний вірш, присвячений Чорнобильській трагедії.                                                                                                                                                       

«Трагедія на ЧАЕС могла бути набагато страшнішою, адже слідом за першим вибухом, міг статися другий – ще більш потужний», – сказала О.А.Бурчак, методист Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді». Ольга Анатоліївна розповіла, що «наші співвітчизники без роздумів стали на боротьбу з грізним і небезпечним ворогом. Ціною неймовірних зусиль, власного здоров’я та життя вони зупиняли ядерну біду, що панувала над аварійним енергоблоком та далеко поширювалася за його межі.Щоб засвідчити людську шану всім учасникам ліквідації Чорнобильської катастрофи та увіковічити їх подвиг, в нашій державі створений Національний музей «Чорнобиль», написано багато книг, музичних, літературних і художніх творів, в населених пунктах споруджено сотні пам’яток, на честь ліквідаторів названі десятки вулиць.                                    

 Символічно на столі лежала чорна скатертина, на якій були розкидані темно-червоні яблука, суха гілка та запалена свічка.  Учасники круглого столу вшанували загиблих героїв-ліквідаторів хвилиною мовчання.

 

 

 

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН