Інтерактивна виставка «Доторкнись до математики!»

prev next

У рамках ініціативи «Школи: партнери майбутнього» Goethe-Institut в Україні разом з музеєм «Mathematikum», Гіссен, представив виставку «Доторкнись до математики!».

Його вже побачили півтора мільйона школярів із багатьох європейських країн. Тепер він гастролює в Україні – перший у світі Музей математики.

Мала академія наук учнівської молоді підтримує ініціативи, які сприяють розвитку та поглибленню інтересу до науки юних дослідників, тому виставку 5 жовтня 2013 року змогли побачити і школярі Київської області, а саме Фастівського НВК «Ліцею інформаційних технологій – Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9», Фастівської загальноосвітньої школи № 5, Фастівського ліцею-інтернату.

Експозиція працювала більше місяця в Київському палаці дітей та юнацтва.

Ідея створення першого у світі інтерактивного музею математики вперше виникла у професора Альбрехта Бойтельшпахера з університетських семінарів про геометричні моделі в 1993 р. Заснували музей лише в 2002 р., але він надзвичайно швидко перетворився на широковідомий заклад популяризації однієї з найдавніших наук і вже прийняв понад 1,5 мільйона відвідувачів.

Виставка «Доторкнись до математики!» розрахована на відвідувачів різного віку. Кожен змігсамостійно або в групах проводити експерименти, випробовувати інтерактивні експонати та їхньою мовою опановувати математичні феномени. Цей інноваційний підхід до популяризації математики вдало продемонструвалиінтерактивні експонати виставки.

На думку професораАльбрехта Бойтельшпахера, поєднання пізнання на основі гри з розумовою діяльністю в процесі вирішення проблемного завдання є ключем до таємниці успіху виставки «Доторкнись до математики!». Саме йому вдалося продемонструвати претензійну й вимогливу науку з найкращої сторони та наблизити її до широкого загалу.

На прикладі гри та експериментів відвідувачам продемонструвалитакож дива техніки і природничих наук, що особливо важливо для учнів шкіл, що спеціалізуються на вивченні математики, інформатики, природничих та технічних дисциплін.

Цією виставкою Goethe-Institut в Україні викликавзацікавленість до глибшого вивчення предметів і звернув увагу на німецьку традицію популяризації науки.

Унікальність музею в тому, що всі його експонати – інтерактивні. Учні проводиливласні експерименти й таким чином вивчали математичні феномени.

«Поєднання гри з розумовою діяльністю є ключем до таємниці успіху», – вважає засновник музею – професор Альбрехт Бойтельшпахер.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН