Іщенко Анастасія Вікторівна

Повернутись

Я мрію тільки про одне – 
стати професіоналом у своїй справі. 
І не важливо – буду я вчителем 
молодших класів, деканом ВНЗу
чи дипломованим політиком…


АНАСТАСІЯ ІЩЕНКО


Анастасія з дитинства цікавилася історією. Її завжди захоплювало пізнання чогось нового, невідомого. Їй подобались телепередачі та кінофільми про археологію давнього Сходу, вражали давні мумії та фараони з їх невмирущими, вічними таємницями та ідеалами. Анастасія постійно відчувала потяг до того невідомого світу, який можна пізнати тільки глибинно вивчаючи стародавню історію. Зараз, будучи студенткою, вона мріє колись і самій відкрити певну істину на основі нових історичних документів, фактів, знахідок.

Народилася Анастасія Іщенко 2 травня 1991 року в м.Черкасах. Батько Анастасії – головний інженер ТОВ «Богдан», мама – домогосподарка.

До Малої академії наук Анастасія прийшла у 9 класі і зразу захопилася науково-пошуковою роботою. Тематика її досліджень була пов’язана з археологією Чигиринщини – одного із куточків Черкащини. Так, темами її робіт були: історія археологічного вивчення регіону (2005-2006 н.р.), Мотронинське городище скіфського часу в Холодному Яру (2006-2007 н.р.), поселення Молюхів Бугор доби неоліту та енеоліту (2007-2008 н.р.).

Три роки Анастасія брала участь у розкопках поселення Молюхів Бугор-2, здійснювала розвідки археологічних пам’яток в Чигиринському районі, опановувала методику проведення польових та кабінетних археологічних досліджень, складання колекційних описів, підготовки археологічних колекцій до експонування в музеях та зберігання у фондах.

Щорічно Анастасія готувала наукові дослідження на Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції археології. Будучи ученицею 9 і 10 класів, вона успішно виступала на міських та обласних етапах конкурсу-захисту, займала другі місця. І нарешті, в 11 класі (у 2007-2008 н.р.) вона зайняла перші місця на міському та обласному етапах і представила Черкаську область у фіналі конкурсу в м.Києві. Велике терпіння, працьовитість, наполегливість, бажання досягти успіху в обраній справі далі добрі результати: Анастасія виборола ІІІ місце в секції археології.

Паралельно з науковими дослідження в Малій академії, Анастасія брала активну участь у різноманітних творчих конкурсах міського та обласного рівнів: «Золота підкова Черкащини», «Краса і біль України», «Історія та культура міст і сіл Черкащини», «Визначні діячі історії та культури Черкащини» та ін. Анастасія була завжди серед переможців та лауреатів цих конкурсів. У результаті талановита юнка має близько 20 грамот, дипломів, подяк міського, обласного, всеукраїнського рівнів.

У 2006 році Анастасія випробувала свої сили у першій і в 2008 році у другій Всеукраїнській конференції юних археологів. Темами її доповідей були «Археологія Чигиринщини» та «Неолітична кераміка Молюхова Бугра». 

Також у 2006 році в збірнику «Матеріальна культура давніх народів України» вийшла її перша друкована публікація з історії дослідження археологічних пам’яток Чигиринського району Черкаської області. Найближчим часом готується до друку її друга наукова публікація з вивчення неолітичного керамічного комплексу поселення неоліту та енеоліту Молюхів Бугор.

Усі три роки занять археологічними дослідженнями в Малій академії Анастасія Іщенко працювала під керівництвом кандидата історичних наук Нераденко Тетяни Миколаївни, яка зацікавила її науковою роботою, навчила методики проведення польових досліджень та правильного оформлення їх результатів. З базової дисципліни – історії України та всесвітньої історії – Анастасію готувала Скалецька Тамара Василівна, вчитель історії Черкаської спеціалізованої школи №28. Завдяки цим талановитим педагогам здібна, талановита учениця не тільки підвищила свій науковий потенціал та отримала фундаментальні знання з історії, але й сформувалася як молодий перспективний дослідник.

Безумовно, ніякі успіхи та досягнення були б не можливими без постійної моральної підтримки батьків, яких Анастасія дуже любить та поважає.

Життєво кредо Анастасії: «З перемогою по життю». Вона наполеглива у всьому. Коли дівчина ставить перед собою певну ціль, то цілеспрямовано йде до кінця. Ціль повністю поглинає розум і душу дослідника, аж поки бажаний результат буде досягнуто. Анастасія говорить: «Займаючись певною справою, людина повинна стати в ній першою. Нехай це не вдається з першого разу, проте від цього запал і бажання перемогти можуть стати тільки сильнішими! Ще треба зазначити, що в досягненні своїй мети важливо не втрачати самих себе. В будь-яких змаганнях, а тим паче в науковій сфері, повинна панувати атмосфера здорової конкуренції. Адже всі змагання, в тому числі й конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії, існують для того, щоб ми могли виразити своє я, а не навпаки його втратити».

У майбутньому Анастасія мріє тільки про одне – стати професіоналом своєї справи. Вона хоче, щоб люди захоплювалися тим, що вона робить. І не важливо, ким вона стане, головне – знати досконало свою справу і любити її. Тоді й життя буде цікавим і повним. І буде моральна насолода від обраного фаху.

Сьогодні Анастасія – студентка І курсу історичного факультету Черкаського Національного університету імені Богдана Хмельницького. Вона продовжує займатися науковими дослідження в галузі археології і з вдячністю пригадує роки наукової діяльності в Малій академії наук. Навчання в академії дало їй можливість поступити на державну форму навчання по співбесіді, здобути добрі знання з історії України, отримати навички самоосвіти, вміння проводити дослідження, писати наукові роботи, публічно виступати перед аудиторією, що так знадобиться у студентському житті. Її знання та обдарованість зразу ж помітили викладачі ВНЗу: Анастасія вже працювала в приймальній комісії; її реферати ставляться за приклад іншим студентам; вона є членом студентського наукового товариства імені Т.Г.Шевченка.

Анастасія Іщенко подає великі надії і сподівання. За неї вболівають і її наукові керівники, і її молодші друзі-однодумці. Нещодавно Анастасію було включено до членів журі краєзнавчого конкурсу серед школярів 2008 року.

Черкащина багата своїми талантами. І юні обдарування є тому підтвердженням!

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН