Потильчак Світлана Йосипівна

Повернутись

Щоб бути справжнім учителем, потрібно любити тих, кого навчаєш, і те, чому навчаєш

     Досвідчена і творча, толерантна і вимоглива, усміхнено-зосереджена і щира, Світлана Йосипівна Потильчак  - улюблена вчителька вже кількох поколінь гімназистів, справжній професіонал, талановитий педагог, вдумливий і мудрий порадник  як для своїх вихованців, так і для колег.

     До Першої Білоцерківської гімназії Світлана Йосипівна прийшла працювативчителем історії і правознавства  у вересні 2000 року, маючи вже певний досвід педагогічної роботи, й одразу привернула увагу своїх вихованців творчою вдачею, високим професіоналізмом, умінням запалити в  дитячих душах невгасимий вогник пізнання.  Для кожного  гімназиста учитель створює ситуацію успіху,  у кожному бачить неординарну особистість.

     Ця красива талановита жінка народилася в невеличкому селі Щеніїв Черняхівського району Житомирської області. Закінчивши  школу із золотою медаллю, вона повністю  присвятила себе своєму захопленню – Її Величності історії, ставши студенткою історичного факультету Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького.

     Людина народжується вдруге, коли обирає професію. Часто вибір життєвої стежини стає доленосним.Молодий педагог прекрасно розуміла,  що саме на вчителя історії покладається велика відповідальність за долю молодих громадян країни, формування їх світоглядних позицій і переконань.

     Світлана Йосипівна переконана: щоб бути справжнім учителем, потрібно любити тих, кого навчаєш, і те, чому навчаєш. Упродовж багатьох років педагог успішно працює з талановитою і творчою учнівською молоддю, здійснює керівництво науковими роботами з історії в рамках Малої академії наук України. Учитель прагне запалити іскорку жаги до пізнання історичних явищ і процесів у кожній дитині, уміє розпізнати  справжні інтереси й здібності дитини, підтримати і вдало скеровувати її особистісний розвиток.

     За час своєї педагогічної діяльності вчителем підготовлено 9переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН (секції історії України та історичного краєзнавства), багатьох переможців і призерів ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства, що є результатом наполегливої, кропіткої праці над собою і над тим, чим займається педагог.

     Своєрідним підсумком роботи з обдарованою учнівською молоддю є розроблення програми спеціального курсу для учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів – “Основи науково-дослідницької роботи з історії”, яка стала переможцем обласного конкурсу на кращу програму для факультативної й гурткової роботи в середніх загальноосвітніх навчальних закладах. Світланою Йосипівною також підготовлено науково-методичний посібник для вчителів “Білоцерківщина в історико-краєзнавчих дослідженнях”, де зібрано й систематизовано краєзнавчу літературу з історії Білої Церкви та регіону Середнього Поросся.

     За значні успіхи в роботі Світлана Йосипівна нагороджена відзнаками Головного управління освіти й науки Київської обласної державної адміністрації, Президії Малої академії наук України, вона - відмінник освіти України, лауреат ордена Кліо. Проте талановитий і творчий педагог навіть не думає зупинятися на досягнутому.  У планах на майбутнє – захист кандидатської дисертації.

    «Учителю!..» — так зверталися учні до Христа. А  сьогодні Учителем називають того, хто несе до дітей свої знання та часточку душі, як робить це протягом багатьох років Світлана Йосипівна Потильчак.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН