Мочуляк Наталія Олександрівна

Повернутись

Вважаю задачею кожного вчителя – 
розгледіти в кожній дитині Божу іскру та підтримати вогонь. 
Одним із моїх принципів є те, що неталановитих людей немає, 
є люди, зайняті не своєю справою.


НАТАЛІЯ МОЧУЛЯК


Мочуляк Наталія Олександрівна народилась 12 травня 1977 року в смт Зеленогірське Любашівського району Одеської області. У 1994 році закінчила Зеленогірську ЗОШ І-ІІІ ст. із золотою медаллю. Ще зі школи Наталія мала сильний потяг до природничих наук. Велику роль у період професійного вибору відіграла мати, яка була свого часу вчителем біології. Тому рішення, куди піти вчитися, для випускниці було виваженим і чітким. Наталія успішно вступила на біологічний факультет до Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова, з великою цікавістю вчилася і долучалася до наукової діяльності. Після навчання вона розпочала свою професійну діяльність вчителем біології в Зеленогірській ЗОШ І-ІІІ ст.

До Малої академії наук Наталія Мочуляк як педагог прийшла в 2003 році, ставши керівником гуртка „Юний біолог” Любашівського ценрту дитячої творчості. Позашкільна педагогічна діяльність дала Наталії більше часу і можливості для творчого і наукового пошуку. Самовдосконалюючись, вона ділилась своїми знаннями та ідеями з юними вихованцями. І згодом власний інтерес щедро відгукнувся в серцях талановитих дітей.

У гуртку, де працює Наталія Мочуляк, на сьогодні навчаються учні різного віку, починаючи з 7 класу. За невеликий час Наталія підготувала 9 членів Малої академії, серед них – 7 стали переможцями І (районного) етапу; 6 – призерами ІІ (обласного); 1 – переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Учні Наталії Мочуляк є постійними учасниками студентських конференцій Одеського державного аграрного університету, у 2007 році вони навіть отримали нагороди за найкращі доповіді. Великими помічниками у нелегкій роботі з підготовки юних науковців для Наталії стали Лядова Ніна Іванівна, доцент Одеського державного аграрного університету та Богдан Микола Кирилович, доцент, замісник декана університету з наукової частини, які змогли не лише підтримати молодого педагога, але й надихнути на нові творчі плани.

Наталія, бачачи великий потенціал своїх вихованців, намагається розвинути їх всебічно, тому її учні беруть активну участь у конкурсах і проектах різного рівня. Серед останніх заходів – фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-виставки юних зоологів і тваринників „Барвистий світ тварин і птахів України”, який проходив у лютому 2008 року в м. Києві, де юні дослідники отримали нагороди за ІІ та ІІІ місця серед учнів та І місце серед студентів в секції „Тваринництво”.

Тематика науково-дослідних робіт учнів Наталії в основному базується на місцевому матеріалі і пов’язана переважно з проблемами сільського господарства. Мета та задачі робіт спрямовані на розв’язання певних актуальних проблем регіону. Результати проведених досліджень мають не тільки теоретичне значення, але можуть повною мірою впроваджуватись у житті. Так деякі з них уже використовуються спеціалістами у місцевих умовах.

Свої дослідження манівці ведуть у досить широкому спектрі: проводиться робота, пов’язана із проблемами вирощування цукрового буряку у даному регіоні; вивчається актуальна тематика щодо використання відходів цукрового виробництва для удобрення сільськогосподарських культур, оскільки на території смт Зеленогірське працює цукровий завод. У галузі тваринництва проводиться вивчення ефективності вирощування в’єтнамських свиней, особливостей їх розвитку, розмноження та інші питання. Користуючись тим, що на території селища є племзавод по виведенню південної м’ясної породи великої рогатої худоби, вивчаються питання адаптації тварин до місцевих умов тощо, виконуються роботи щодо використання харчових добавок для тварин, а також добавок для підживлення рослин в умовах домашніх господарств.

Для поширення досвіду роботи в Малій академії та популяризації даного напрямку Наталія Мочуляк підготувала власний методичний посібник „Шляхи формування творчо активної, всебічно розвиненої особистості учня на уроках біології та в позаурочний час”, де приділяється увага як теоретичним питанням (розвитку творчого потенціалу учнів через організацію пошуково-дослідницької роботи, значенню позашкільної освіти, організації роботи НТУ, методичним вказівкам по оформленню робіт та узагальненню педагогічного досвіду), так і практичним (вибір тематики для науково-дослідних робіт учнів, основні етапи виконання роботи, підготовка до захисту та проголошення доповіді). У надрукованому посібнику подано зразок виконання та оформлення науково-дослідної роботи, тез, наочності до захисту; завдання для підготовки до контрольних робіт МАН.

За останні роки Наталія Мочуляк створила чудову дієву команду учасників МАН. Деякі з її учнів уже стали студентами, але вони всерівно не забувають свого педагога і однодумців та продовжують плідну співпрацю в Малій академії. Наталія вміло допомагає своїм вихованцям в їх профорієнтації, створення життєвих ідеалів, дотримання стійкої громадянської позиції. ЇЇ особистість є яскравим прикладом для підростаючого покоління.

Маючи активну життєву позицію, Наталія у майбутньому мріє створити місцеву філію від районного центру дитячого дозвілля, де працювали б гуртки різних напрямків з підготовки дітей, здібних до досдідницько-експериментальної діяльності, щоб допомогти їм самореалізуватись у різних галузях науки, освіти, промисловості та ін. А поки – нею проводиться успішна робота по впровадженням методу наукових проектів під час вивчення біології у середній загальноосвітній школі.

За професійні досягнення у педагогічній діяльності з обдарованою молоддю Наталію Мочуляк було неодноразово нагороджено грамотами районного, обласного управління освіти та Міністерства освіти і науки України. Вона є переможцем районного етапу конкурсу „Вчитель року 2004” з біології. ЇЇ нагороджено грошовою премією „ За відданість професії” в номінації молодий працівник.

Але найбільші перемоги для неї ще попереду, адже девіз її життя : „ Долає дорогу той, хто йде”…

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН