Карєва Милиця Олександрівна

Повернутись

Вчитель, науковий керівник чи будь-яка людина,
яка працює з дітьми, відкрита для них з усіх боків.
Дитяче критичне око і вухо оцінюють все дуже прискіпливо.
Тому неможливо навчати учнів працьовитості,
наполегливості, чесності тільки настановами –
треба працювати разом з ними і поруч з ними.


МИЛИЦЯ КАРЄВА


Існує наука про виховання – педагогіка. Але виховувати людину – це, скоріше, мистецтво. І навчитися цьому мистецтву теоретично неможливо. Може тому з великою увагою ми розглядаємо досвід людей, що наділені справжнім талантом педагога.

Карєва Милиця Олександрівна присвятила своє життя науково-педагогічній роботі з дітьми. ЇЇ особистий інтерес до природи, її таємниць і ресурсів з любов’ю перелився через творчу натхненну працю у вихованців. Для багатьох міських школярів, зацікавлених даним напрямком, зустріч із Милицею Олександрівною стала важливим переломним етапом їх життя на шляху до професійного самовизначення.

Карєва Милиця Олександрівна народилась у м. Донецьку 4 лютого 1945 року. З 1961 року проживає в м. Києві. Одружена, має двох дітей – доньку і сина.

Вищу освіту Милиця Олександрівна здобула в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, де навчалась на біологічному факультеті. Закінчила навчання у 1968 році, отримавши спеціальність біолога-мікробіолога та вчителя біології і хімії. У 1966 році ще студенткою для виконання курсового проекту їй пощастило потрапити у відділ загальної і ґрунтової мікробіології Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного Національної академії наук України. Відтоді більше 30-ти років робота і життя Милиці Олександрівни будуть нерозривно пов’язані з цим науковим закладом. Напрями, проблеми, висновки її плідної, цікавої дослідної роботи відобразилися у 18 її наукових статтях.

Саме в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного здавна існувала традиція співпраці науковців із учнівством Києва. Тому з 1975 року Карєва Милиця Олександрівна розпочала свою педагогічну діяльність у Київському Палаці дітей та юнацтва на посаді керівника гуртка мікробіології відділу біології, а з 1991 року – завідувача лабораторією теоретичної та експериментальної біології Палацу дітей та юнацтва. З цього ж року вона керує секцією біології Київського територіального відділення МАН «Дослідник».

Працюючи в Київському Палаці дітей та юнацтва, Милиця Олександрівна завжди намагалася підтримати творчі зв’язки з науковими установами, вузами і організаціями, які б були зацікавлені у спільній роботі з творчо обдарованою молоддю. І результат не заставив себе чекати…З приходом творчого педагога до Київської МАН «Дослідник» значно активізувалась науково-дослідницька робота в галузі біології та екології із столичними школярами, що, в свою чергу, вплинуло на підготовку педагогічних, наукових кадрів в цілому. На сьогодні учні Милиці Олександрівни працюють у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, лікарнях, наукових інститутах, серед яких є доктор біологічних наук, кандидати, аспіранти і студенти. Також деякі із її вихованців займаються з учнями в гуртках Палацу, допомагають юним дослідникам розкрити свої здібності, відшукати свій майбутній життєвий шлях.

Під керівництвом Милиці Олександрівни з 1992 року здійснюється міська науково-дослідницька програма «Вода жива». В рамках цієї програми учні мають можливість ознайомитись у лабораторії Палацу з науковою літературою, методиками спостережень і досліджень, а також власно долучитися до експериментальної діяльності. Кожного року у рамках програми відбуваються круглі столи, на яких науковці та учні-члени МАН обговорюють проблемні питання. Також юні дослідники із задоволенням випробовують свої сили у різноманітних конкурсах. У збірнику «Екологічна освіта та виховання в навчальних закладах м. Києва» (серія «Столична освіта», випуск 9, 2004 р.), виданий у співавторстві з Л.І.Ткачук, був надрукований сценарій Милиці Олександрівни конкурсу-гри «Вода – джерело життя на Землі».


Із 2003 року Милиця Олександрівна допомагає членам команд юних біологів у підготовці до практичних турів на всеукраїнських і міжнародних етапах, організовуючи проведення заходів як в лабораторії Палацу, так і на базах дослідницьких інститутів Національної академії наук України. Також вона сприяє підготовці учнівських команд Малої академії наук для участі у Всеукраїнських турнірах юних біологів.
Окрім цього, Милиця Олександрівна у складі оргкомітету з 2005 року бере активну участь в організації і проведенні міських конкурсів “Актуальні проблеми води, ґрунтів і повітря в Україні”.

Щорічно понад 15 учнів м. Києва під керівництвом Карєвої М.О. виконують дослідницькі роботи з мікробіолології і біоіндикації, беруть участь у міських конкурсах Малої академії наук «Дослідник» і майже всі стають призерами цих конкурсів. Вихованці Милиці Олександрівни також є переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, учасниками міжнародних заходів, симпозіумів та конференцій в Україні, Росії, Німеччині, Угорщині.

Карєва М.О. є автором 2-х ексклюзивних в Україні навчальних програм із питань позашкільної освіти біологічного напрямку: це Програма з експериментальної мікробіології та Програма з основ біоіндикації. Вони увійшли до збірників програм гуртків із біології та екології для загальноосвітніх і позашкільних закладів, що видавались Міністерством освіти і науки України. Дані програми створені на основі багаторічної роботи автора. За методичними розробками Милиці Олександрівни працюють і її випускники – молоді педагоги різних навчальних закладів.

За багаторічну плідну роботу з обдарованою молоддю Милиця Олександрівна нагороджена професійними відзнаками. Так, у 1994 році вона отримала нагрудний знак «Відмінник освіти України», у 2007 році – знак «Софія Русова». Діяльність ініціативного талановитого педагога неодноразово відзначалась грамотами Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністраціі), Грамотою Київського міського голови, грамотами Міністерства освіти і науки України та Президії Національної академії наук України.

«За мою цікаву роботу, – говорить Милиця Олександрівна, – я безмежно вдячна моїм учителям і колегам, які навчали та навчають мене. А також моїм учням, які не дозволяють зупинятися на досягнутому. Я дякую своїм вихованцям і за те, що їх успіхи та перемоги надають мені, крім хвилювання, задоволення від власної роботи. А як приємно навчатися у колег, які були твоїми учнями! І, безперечно, дві установи – Інститут мікробіології і вірусології Національної академії наук України та Київський Палац дітей та юнацтва – стали запорукою реалізації моїх намагань та ідей, пов’язаних з підтримкою наших юних талантів. А за терпіння, розуміння і допомогу дякую моїй родині».

У майбутньому все своє професійне надбання, досвід, науково-дослідницьку лабораторію Милиця Олександрівна мріє передати в надійні руки і небайдужому серцю.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН