Довгоп’ят (Колінченко) Ольга Миколаївна

Повернутись

Бережімо слово наше рідне,

Хай воно веселкою розквітне.

В рідному краю зазорезріє,

Возвеличить серце і надію.

 

Ольга Довгоп’ят

О.М. Довгоп’ят народилася 24 травня 1955 року в селищі Козин Обухівського району Київської області. У1970році закінчила Козинську восьмирічну школу, в 1972  - Обухівську середню школу імені Андрія Малишка, в 1978 році – філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

     З 1978 року по 1980 рік працювала вчителькою української мови та літератури в Козинській ЗОШ І-ІІІ ступенів. У 1980 році обрана секретарем виконкому Козинської селищної Ради. З 1990 року – учителька української мови та літератури Козинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  

     За час роботи показала себе не лише  висококваліфікованим педагогом, що володіє сучасними ефективними формами і методами  організації навчально-виховного процесу, а й вчителем, що вміє  розпізнавати  і розвивати здібності  своїх учнів.

     Ольга Миколаївна – член Національної спілки письменників України, член літературних студій: Обухівської імені А. Малишка та  при Спілці письменників “Радосині”, більше десяти років керівник районного та шкільного  методоб’єднань  вчителів  української мови та літератури.

      Під її керівництвом у школі працює літературна студія «Росинка»,  Наукове товариство учнів,   філологічне відділення  МАН. ЇЇ вихованці – переможці  багатьох Всеукраїнських конкурсів та олімпіад. За її ініціативи у Козинській школі створено Музей літератури рідного краю, екскурсії в якому ведуть учні. У музеї зібрано історію української літератури та творчі доробки кожного письменника Обухівщини від найдавнішого до сучасного.

     Сукач Оксана – переможець обласного та призер  Всеукраїнського  конкурсу –захисту  наукових робіт –2000 року, Гетьман Альона – переможець обласного конкурсу–захисту та призер (третє місце)  Всеукраїнського  конкурсу в 2002 році (літературна творчість), Хуторна  Ольга в 2002 році – в секції літературознавства  посіла третє місце на обласному конкурсі – захисті та була учасником Всеукраїнського форуму зорової поезії у Львові, де виступала зі своєю науковою роботою, Загородня Наталія – 2 місце на обласному конкурсі –захисті. Починаючи з 1997 року  учні Козинської школи- щорічні переможці та призери обласних конкурсів –захистів з МАН. Гетьман Альона та Яковенко Ілона, Корбут Дарина, Супруновичі Олена та Ірина -  призери на обласному етапі конкурсів «Вірю в майбутнє твоє, Україно» та «Об’єднайтеся ж, брати мої», неодноразові учасниці обласного конкурсу знавців мови. Учениця 9 класу Жарко Ірина -  переможець двох обласних колоквіумів у секції «українська література»    (2001 та 2002  р.) та  призер конкурсу знавців мови, за що була нагороджена премією. Переможцем багатьох літературних конкурсів є учениця Козинської школи Світлана Богданець, твори якої неодноразово друкувалися в дитячих газетах та журналах.

      Богданець Світлана – переможець Всеукраїнського конкурсу –захисту наукових робіт ( секція «літературна творчість) 2011та 2012 років, авторка  двох поетичних книжок «Чорним по білому» та « 25-й кадр», нині студентка  Інституту філології КНУ імені Т.Шевченка.

        Колінченко Ольга Миколаївна – відмінник  освіти України з 2000 року,  вчитель-методист. Нагороджена двома Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України ( 2005 р.), Почесною Грамотою Київської обласної державної адміністрації (2005 р.), багатьма грамотами та подяками Головного управління освіти Київської обласної держадміністрації, районного відділу освіти, районної ради та райдержадміністрації.

     Уроки її проходять на високому  теоретичному рівні, при цьому матеріал подається цікаво, доступно, з урахуванням вікових особливостей учнів. Уроки-лекції, уроки–семінари, уроки–подорожі та інші нестандартні форми  уроку, різноманітні творчі завдання  вчать дітей логічно  мислити, аналізувати, порівнювати, будять творчу уяву.

     Ольга Миколаївна – автор  творчого доробку в журналі «Все для вчителя»,  брала участь в обговоренні  проекту  Програми з української літератури  за ред. М. Жулинського (її стаття вміщена в газеті “Українська мова та література  в школі“). Стаття до  сторіччя Козинської школи та сотні статей про роботу школи, учнівського колективу  надруковані  в районній газеті «Обухівський край», в «Освіті України» та «Сільській школі».   Друкувалася в журналах «Дивослово», газетах «Київська правда», «Початкова освіта», «Українська мова та література», «Я сама», «Радосинь», «Сільський час»та ін., альманахах  «Дівич-гора», «Германівка». Вона підготувалап’ять вступних літературознавчих статей-передмов до книжок у серії «Шкільна бібліотека» – твори І. Нечуя-Левицького, Ольги Кобилянської, Карпенка-Карого, І. Котляревського, Ю. Яновського. Брала участь у рецензуванні підручників з української мови та літератури.

Автор збірок поезій:

 «Я Вас запрошую на каву».  – К., «Задруга», 1997;

 «Вітер серця». – К., ТОВ «Задруга», 1998;

«Наш веселий диво-клас». – Вірші для дітей. – К., ПВП”Задруга”, 2000;

 «Стеблинка миті». – К.,ПВП «Задруга», 2003;

«Посію зерна золоті». – Біла Церква, 2005;

«Бринить мелодія осіння». –К., ТОВ «Задруга», 2005;

кіноповісті «Перетвори лимон у лимонад». Чернівці, 2006;

 упорядник книги «Давид Копиця – митець і громадянин». К., «Вітчизна», 2007;

Автор книги про академіка І.Чиженка «Все народжується з любові». К., Гнип, 2008;

     поетичної збірки « Синій смуток», «Гнип», 2008;

Книги про історію селища Козин –  «Квітуй, Козин, моя земля…», К, АВІАЗ, 2010.

За останні дві книжки Ользі Довгоп»ят вручено у 2010 році обласну літературну премію імені Григорія Косинки та районну премію «Трижерелля».

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН