Зимова сесія заочних профільних шкіл

prev next

З 30 січня до 3 лютого 2012 учні-члени Малої академії наук учнівської молоді Київської області  взяли участь у роботі зимової сесії заочних профільних шкіл Малої академії наук України:  фізико-технічної (секція «Фізика» та «Астрономія» і «Технічні науки»), математичної, хімічної та інформаційно-телекомунікаційних технологій в місті Києві.Сесія проходила відповідно до планів роботи Українського державного центру «Мала академія наук України» та Київського обласного позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» з метою залучення школярів до науково-практичної діяльності.
Серед учасників зимової сесії заочних профільних шкіл були учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Київської області.
1.    Калинюк Сергій Сергійович, учень 11 класу Васильківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2;
2.    Єпішін Віктор Володимирович, учень 11 класу Фастівського ліцею-інтернату;
3.    Мокєєв Єгор Олегович, учень 11 класу середньої загальноосвітньої школи № 12 м. Білої Церкви;
4.    Зонов Олександр Андрійович, учень 11 класу середньої загальноосвітньої школи № 12 м. Білої Церкви;
5.    Алієв Ельдар Ігорович, учень 11 класу Білоцерківської гімназії № 1;
6.    Ворохоб Максим Віталійович, учень 10 класу Фастівського ліцею-інтернату.

Розміщення та реєстрація учасників сесії проходила за адресою: м. Київ, Пуща-Водиця, санаторій «Славутич». Відкриття роботи Всеукраїнських заочних профільних шкіл відбувалося у головному корпусі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
З вітальним словом виступив почесний  гість заходу  міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро ТАБАЧНИК.«Система середньої освіти в Україні – єдина в Європі, що має стабільну розгалужену систему відбору і підтримки талановитої молоді. Тому що в нас існує Мала академія наук, яка започаткувала цей проект профільних заочних шкіл, також у нас існують чотири етапи шкільних олімпіад. На сьогоднішній день у заходах Малої академії наук беруть активну участь понад 200 тисяч школярів, які готують свої наукові праці, дослідження, потім публічно їх захищають, дискутуючи зі своїми колегами та викладачами. Саме тому міністерство підтримує систему МАН та інших творчих конкурсів і змагань серед наших школярів», – наголосив у своєму виступі Дмитро Володимирович ТАБАЧНИК.  
 Вітання від професорсько-викладацького колективу КНУ імені Тараса Шевченка передав його ректор Леонід ГУБЕРСЬКИЙ. Він запросив манівців стати студентами Київського університету, зазначивши, що тільки минулого року 112 переможців конкурсу МАН поповнили студентські лави знаменитого вишу. Слухачі  заочних шкіл можуть познайомитися зі своїми майбутніми наставниками вже зараз: у школах фізики, астрономії та математики лекції вестимуть викладачі фізичного факультету КНУ.
Цікаво було слухати виступи учнів-членів та  випускників Малої академії наук. Від Київської області виступили Єпішін Віктор та Алієв Єльдар.
«Для мене МАН – це змога займатися наукою на більш високому рівні: в межах не школи чи дому, а цілої країни. А головне – можливість і право називати себе науковцем», – упевнений Віктор Єпішін, учень 11 класу Фастівського ліцею-інтернату Київської області, слухач Всеукраїнської заочної хімічної школи.
«Для кожного з нас Мала академія наук – це, по-перше, можливість самовиразитися, вдосконалити свої знання та вміння. А головне – представити результати своєї наукової праці на загальний огляд, що дає змогу об’єктивно оцінити свій рівень. Набутий досвід знадобиться у житті й може стати вирішальним фактором у виборі професії. Тобто МАН допомагає нам спрямувати власні вміння так, щоб результат роботи був тільки позитивним», – зауважив учень 11 класу Білоцерківської гімназії № 1 Київської області Ельдар Алієв. У МАН він уже не перший рік, сфера досліджень – комп’ютерні технології та мережі.
Після заходу учні мали змогу відвідати музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
1, 2 та 3 лютого 2012 року проходили  заняття у заочних школах.
Учні  хімічної  та фізико-технічної заочної школи  займалися у Національному технічному університеті України «КПІ», учасники інформаційно-телекомунікаційної заочної школи – у ЦПО ПАТ «Укртелеком».
На заняттях учні мали змогу прослухати лекції найкращих викладачів університету, виконували лабораторні, практичні роботи,  а також контрольні та самостійні роботи над індивідуальними завданнями. Організаторами  були заплановані командні змагання , в яких учні шкіл із задоволенням брали участь. Найбільш  допитливі учні мали змогу отримати індивідуальні консультації з керівниками наукових досліджень.
У п’ятницю, 3 лютого, у Залі засідань Вченої ради  Національного технічного університету України  «КПІ»  пройшла підсумкова науково-практична конференція за участю учнів-членів Малої академії наук, Національної академії наук України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Національного технічного університету України «КПІ».
Відбувся телеміст з ЦЕРНомза участю МікаСторра, керівника освітніх програм для вчителів та програм візитів до ЦЕРНу (Женева, Швейцарія), учні спілкувалися, задавали питання, прослухали відео лекцію.
Наприкінці конференції пройшло урочисте вручення свідоцтв про навчання слухачам Всеукраїнськиїх заочних профільних шкіл Табачником Дмитром Володимировичем, Міністром освіти і науки, молоді та спорту України.

Куделя Л.А., методист Київського обласного позашкільного комунального навчальногозакладу «Мала академія наук учнівської молоді»

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН