Всесвітній день науки за мир і розвиток

prev next

Світ науки – простір, який дозволяє дізнатися про все, в тому числі й про той світ, в якому ми існуємо. Жага пізнання спонукає дослідника робити відкриття і для себе, і для інших!  Всесвітній день науки за мир та розвиток відзначається щорічно 10 листопада.

З метою популяризації ролі наукових досліджень та професії науковця 10 листопада 2014 року для учнів Києво-Святошинського району на базі Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було організовано цикл наукових лекцій та круглих столів. Захід було проведено за сприяння Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».

З великою радістю до учнів завітали науковці: Карпус Віктор Іванович, Дегодюк Едуард Григорович, Шевчук Марія Олександрівна, Громова Олена Петрівна, Ребенко Віктор Іванович.

Захід розпочався з круглого столу «Роль самоосвіти в розвитку особистості та наукового світогляду людини» за участю В.І.Карпуса. Віктор Іванович – ветеран Другої світової війни, людина з великим життєвим досвідом. Переживши репресії, війну, концтабір, голодомор, він ніколи не припиняв вчитися: самостійно вивчив 6 мов і оволодів 22 професіями. І все це завдяки самоосвіті протягом життя. Незважаючи на свої 90 років Віктор Іванович проводить цікаві лекції, на які збираються великі аудиторії не тільки в Україні, а і в Німеччині, Польщі та Франції. «Ставити собі цілі і досягати їх, удосконалювати себе і вчитися треба безперервно все життя» - таку мудру пораду дав дітям Віктор Іванович.

Цікава лекція на тему «Екологія в сучасному суспільстві» чекала на дітей від доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Європейскої академії природничих наук Е.Г.Дегодюка. Особливу увагу в своїй лекції вчений приділив значенню збалансованого природокористування в сучасному суспільстві та проблемі відновлення природних ресурсів. Едуард Григорович є автором багатьох цікавих способів  виготовлення збалансованих органічних добрив, підвищення продуктивності рослин за допомогою біологічно активних компонентів, органо-мінеральних біоактивних добрив нового покоління та способів переробки відходів промислового виробництва. Він розробив цікаву концепцію відновлення малих річок. «На сучасному етапі розвитку суспільства лише наука може дати виробництву такі технології, які будуть одночасно і ефективними, і безпечними для довкілля» - такі висновки зробили учасники лекції.

Кандидат біологічних наук Шевчук Марія Олександрівна провела лекцію на тему «Напрями наукових досліджень в галузі декоративного рослинництва». Лектор ознайомила дітей з історичними аспектами розвитку садово-паркового господарства, розкрила інноваційні підходи до охорони парків та лісів в контексті кліматичних змін. Також Марія Олександрівна дала дітям поради по підготовці наукових робіт, адже свою наукову кар’єру вона розпочала саме в Малій академії наук.

Цікаву лекцію «Весільні обряди різних регіонів України» підготувала  науковий співробітник Національного музею народної архітектури та побуту України О.П.Громова. Олена Петрівна наголосила на тому, що з давніх часів народні традиції розглядались як моральні нормативи та закони, дотримуючись яких, людина і суспільство набувають гармонію і порядок.   Надзвичайну зацікавленість та емоційне піднесення у дітей викликали  народні ігри, які Олена Петрівна провела з дітьми в процесі лекції.

Кандидат технічних наук В.І.Ребенко провів лекцію на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку технічних наук в Україні». Науковець розповів про розробки підвищення надійності та ефективності роботи машин для сільського господарства та промисловості, технології удосконалення існуючих машин, значення розробки сучасних енергозберігаючих технологій.

Захід відбувся в теплій і дружній атмосфері. Кількість учнів, які відвідали Цикл лекцій та круглих столів відвідали понад 150 учнів.

Фоміна Олена Леонідівна, методист Малої академії наук учнівської молоді, відзначила активність учнівської молоді.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН