Світ краси Шевченкового слова
У 2014 році весь світ відзначає 200-річчя від дня народження геніального поета України, митця Тараса Григоровича Шевченка. Протягом двох століть твори Шевченка активно друкувалися як в Україні так і поза її межами. Вченні-шевченкознавці досліджують творчість великого письменника, але майже всі, шукаючи ключ до його творчості, знаходять його в українській народній поезії. Рік творчості Шевченка насичений багатьма освітніми заходами,до роботи яких запрошуєтьсямолоде покоління. Вони вивчають, досліджують, висвітлюють творчий шлях поета, вірного сина українського народу, що залишив величезний скарб своєї творчості в українській літературі.
14 травня 2014 року у приміщені Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» відбулась виставка науково-дослідницьких та творчих робіт присвячених життю і творчості поета. Також були представлені найкращі науково-дослідницькі роботи з мовознавства, літературознавства, краєзнавства, власної літературної творчості та образотворчого мистецтва.
Відкрила виставку та звернулась з привітанням до учнів в.о. директора Петровська Тетяна Василівна. Вона відзначила великий вклад Т.Г.Шевченка в розвиток української літератури та культури українського народу, вказала на важливість вивчення і дослідження творчості поета, а також дослідження, що проводять молоді науковці у різних напрямках науки та розвитку літературної творчості.
У виставці прийняли участь понад 60 учнів м. Білої Церкви та Білоцерківського району. До роботи були залучені учні-члени МАН, що стали переможцями літературного конкурсу «Зерна доброти». Посіда Руслан, учень 11 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13, представив власну літературну творчість та декламував уривок з поеми Т.Г.Шевченка «Сон». Донець Дарина, учениця 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 показала презентацію науково-дослідницької роботи «Фольклорні ремінісценції символіки жіночої долі у творчості Т.Шевченка раннього періоду».
Про структуру та особливості написання науково-дослідницьких робіт ознайомили учнів завідуюча методичним відділом Малої академії наук Куделя Людмила Анатоліївна та завідуюча організаційно-масовим відділом Губрій Олена Володимирівна.
Під час виставки діти та вчителі мали змогу ознайомитись з роботами учнів–членів МАН, що посіли призові місця в ІІ етапі конкурсу та були представлені на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.