Порівняльна анатомічна картина представників тваринного світу

prev next

24 жовтня 2014 року для учнів Києво-Святошинського району, які працюють над науково-дослідними роботами в галузі зоології, ветеринарії та зоотехнії, за сприянням Київського обласного відділення МАН, було організовано екскурсію на факультет ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів та природокористування України.

Розпочалась екскурсія з лекції. Методист Київського обласного відділення МАН Фоміна Олена Леонідівна розповіла юним дослідникам про особливості написання науково-дослідницьких робіт у галузі зоології і тваринництва, про важливість співпраці з науковцями, які працюють в цій галузі. Доцент кафедри ветеринарної медицини, кандидат наук Стегней Микола Миколаєвич ознайомив учнів з напрямами діяльності факультету. Діти з великою цікавістю слухали розповідь про історію ветеринарної медицини в Україні, про видатних вчених-зоологів та ветеринарів, які зробили неоціненний вклад у розвиток світової науки. Кафедру анатомії було засновано майже 100 років назад, у 1920 році, вона стала першою організаційно сформованою одиницею при заснуванні ветеринарного факультету. Професори  Ф.О. Цешківський, О.Г. Черняхівський, Б.О. Домбровський,  В.Г. Касьяненко, Г.О. Гіммельрейх, які в різні роки працювали на факультеті, заклали підвалини майбутньої славетної школи київських порівняльних морфологів. Їх доробки визнано у всьому світі. З 2011 року кафедрою завідує професор О.П. Мельник. Саме цим вченим було запроваджено біоморфологічний напрямок досліджень, який дозволив спростувати теорію еволюції Чарльза Дарвіна. Крім того, завдяки зусиллям О.П. Мельника та підтримці керівництва університету, на кафедрі було розроблено новітню технологію виготовлення анатомічних препаратів – пластинація, або полімерне бальзамування за допомогою силікону.

Після цікавої лекції учні відвідали порівняльно-анатомічний остеологічний музей тварин, який налічує понад 1000 експонатів. Музей одночасно є навчальною лабораторією, де можна вивчати порівняльну анатомічну картину багатьох представників тваринного світу. Джерелом матеріалів музею став Київський  зоопарк та мисливські трофеї. Музей анатомії Національного університету біоресурсів і природокористування України є значним джерелом інформації при підготовці лікарів ветеринарної медицини та для написання наукових робіт.

Учасники екскурсії відзначили важливість вивчення порівняльної анатомічної картини представників тваринного світу при написанні науково-дослідних робіт в галузі зоології, ветеринарії та зоотехнії.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН