Настановча конференція учнів – членів МАН України Київського територіального відділення

      20 жовтня в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова відбулась Настановча конференція учнів – членів МАН України Київського територіального відділення.ПРОГРАМА НАСТАНОВЧОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ У роботі конференції взяла участь президія Малої академії наук учнівської молоді. З початком роботи юних дослідників привітала О.Г. Мережинська, директор Малої академії наук учнівської молоді Київської області. Оксана Григорівна багато уваги приділила концептуальним питанням проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково -дослідницьких робіт. Про науку як чинник соціального зростання особистості для учнів, які обрали свою роботу в системі МАН, надзвичайно переконливо розказав В.П. Бех, І проректор педагогічного університету, головний редактор журналу «Нова парадигма», доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки.  

      Президент Малої академії учнівської молоді В.П. Сергієнко, заступник І проректора, завідувач кафедрою комп’ютерної інженерії Інституту інформатики, доктор педагогічних наук, професор багато уваги приділив науковому пошуку молодих дослідників. Володимир Павлович переконаний: «Нинішня молодь талановита, їй потрібно в цьому допомагати, а наші учні – це наукова плеяда. Школярі  мають можливість пройти шлях від члена МАН до академіка. Якщо учні будуть успішними, то буде успішною Україна».

      Т.Г. Січкар, кандидат фізико-математичних наук, доцент розкрив важливість написання манівських робіт. Для учнів необхідно знати, що для того, щоб досягти високих результатів потрібно якомога краще написати науково-дослідницьку роботу, контрольну роботу і підготувати доповідь на захист. «Особливості наукового світогляду» – з такою темою виступив В.В. Єфименко, старший викладач кафедри інформатики Інституту інформатики. Він відзначив позитивні зрушення в підготовці молодих дослідників, які вирішили поєднати своє життя зі світом науки. Тему «Молодіжна творчість: регіони і столиця» широко представив А.І. Гай, голова Київської обласної письменницької організації, лауреат літературної премії ім. Григорія Косинки. Особливо приємно, що багато учнів – членів МАН цікавляться літературою, вивчають основи літературознавства, мають гарні добірки творів, а також підготували збірки поезій. Анатолій Іванович зупинився на деяких питаннях обласної наради літераторів і VІ з’їзду письменників. Він запропонував створити літературну карту Київщини.

      Про «Знання як скарб життя» натхненно розповідав В.Ф. Василашко, учений секретар правління товариства «Знання» України, письменник, лауреат премії ім. Лесі Українки, заслужений журналіст України. У виступі звучали переконання, що потрібно працювати на рідній землі для свого народу та сміливо йти до мети, адже всіх вчених об’єднує любов до України. Специфіку літературознавчих досліджень, методи і методологію досліджень представила Л.В. Йолкіна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури. Займаючись проблемами аналізу і дослідження, вона відмітила, що зростає читацький інтерес, але головне уміти правильно читати. І.І. Сотніченко, завідуюча Центру з обдарованими дітьми Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, кандидат педагогічних наук виступила з теми «Підготовка та захист науково-дослідницьких робіт». Ірина Іванівна  дала учням та їхнім наставникам поради, що потрібно зробити перед захистом. Адже так необхідно виділити важливі думки, коротко і впевнено активізувати увагу  членів журі та конкурсантів. А.П. Кудін, директор інституту інформатики, проректор з дистанційної та інноваційних технологій навчання, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений працівник освіти України розкрив тему: «Україномовні цифрові освітні ресурси нового покоління». Він націлив увагу слухачів на інтернет-середовищі, україномовні сайти і навчальні курси.  Г.М. Бойко, доцент навчально-методичного управління, кандидат педагогічних наук говорив про «Сучасний педагогічний університет як центр професійно-наукової підготовки». Науковець розкрив модернізацію підготовки майбутніх студентів. Вдячні слухачі, серед яких були найкращі учні Київщини, змогли переконатись, що написання науково-дослідницьких робіт дасть їм можливість мати знання, вміти знаходити головне і не зупинятись на досягнутому.

       Манівцям продемонстрували фільм «Драгоманівський університет – лідер педагогічної освіти». Настановча конференція – це важлива форма навчання для науково-обдарованої молоді, а дослідницька робота – щлях до наукового розвитку.

                                                       Т. В. Петровська, заступник директора   з навчально-виховної роботи

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН