Круглий стіл «День великої Перемоги»

07 травня 2014 року  відбулось засідання круглого столу «День великої Перемоги», присвяченого  відзначенню 69-річниці з Дня Перемоги від німецько-фашистських загарбників та вшанування пам’яті загиблих героїв, що брали участь у визволенні нашої країни. У заході взяли участь учні – члени  Малої академії наук учнівської молоді з м. Білої Церкви та Білоцерківського району (48 учасників). Захід проходив у приміщені Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».

        Захід відкрила в.о. директора Малої академії наук учнівської молоді  Петровська Тетяна Василівна. Вона зазначила, що важливо не лише пам’ятати про події Великої Вітчизняної війни, але і не забувати про ціну перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, вказала на необхідність проведення пошуково-дослідницьких робіт учнями, щоб увіковічувати пам’ять про героїв війни. Про події Великої Вітчизняної війни та важливість вивчення історії цього періоду, часу важких випробувань та значних людських втрат під час війни,  розповіла методист кафедри історії Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу Гребенчук Тетяна Олександрівна. Також вона відзначила проведення дослідницької роботи учнівської молоді  з учителями в дослідженні історичних подій цього періоду історії України. Тетяна Олександрівна розповіла про надзвичайні зусилля та хоробрість воїнів у визвольній боротьбі на Україні та на території колишнього Радянського Союзу, побажала молодому сучасному поколінню, щоб ніколи не відчували, що таке війна. Завідуюча організаційно-масовим відділом Малої академії наук учнівської молоді Губрій Олена Володимирівна  наголосила на тому, що метою проведення заходу є відзначення 69-річниці визволення України і всього  колишнього Радянського Союзу  від німецько-фашистських загарбників та вшанування пам’яті загиблих героїв та героїв, що не дожили до нашого часу, завдяки яким ми зобов’язані життям.

        Свої дослідницькі та пошукові надбання представили учні та їхні  керівники. Надзвичайно змістовною була презентація пошукових робіт краєзнавців Білоцерківського економіко-правового ліцею. Ними проводилася робота з установлення  імен загиблих і зниклих безвісти у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та збору, оформлення пошукових матеріалів про період окупації та визволення міст і районів Київщини. Цікаві факти про своїх земляків – героїв Великої Вітчизняної війни, презентували учні 6 класу Фурсівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на чолі із керівником, учителем історії Гапоненком  Василем Миколайовичем. Про просвітницьку діяльність музею «Витоки» розповіла Занько Світлана Дмитрівна, учитель історії гімназії № 2 м. Білої Церкви. Ученицею цього навчального закладу Хейлик Олександрою були представлені матеріали до екскурсійного маршруту по місту, присвяченого до 69-річчя Великої Перемоги. Підгорна Вікторія та Рибченко Ніна, учениці 10 класу Білоцерківського колегіуму представили дослідження періоду визволення Київщини. Свої дослідження вони виклали у презентації роботи за темою «Битва за Дніпро». Ціною цієї перемоги було життя тисячі солдат, що загинули під час переходу р. Дніпро. Битва за Дніпро тривала чотири місяці, ставши однією з наймасштабніших операцій світової історії. У боях було задіяно близько чотирьох мільйонів людей з обох сторін. Лінія фронту становила приблизно 1 400 км, загальні втрати (убиті, поранені і полонені) складають від 1 до 2,7 млн. людей.

Учні Білоцерківської загальноосвітньої школи  № 6 із Ренкас Вірою Гордіївною, керівником, учителем історії, розповіли про воїнів – переможців, Героїв Радянського Союзу, що захищали місто Київ та визволяли землі Київщини та України.

Змістовну віртуальну екскурсію по шкільному музею провели учениці 11 класу Білоцерківської спеціалізованої школи №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Лень Марія, Стоцька Тетяна та Гриценко Євгенія з виступом  «Ми з тих жінок, які пройшли війну, свинцеві грози, вогнеметні броди» (керівник Вітюк Наталя Сергіївна, учитель історії, вчитель методист).

Також свої науково-пошукові роботи представили учні Білоцерківського економічно-правового ліцею Громов Данило, Кириченко Поліна та Герасименко Вікторія із науковим керівником Беник Ольгою Никифорівною  (учитель історії, учитель методист). 

Про морально-психологічні наслідки другої світової війни розповіла Синякова Віра Богданівна, кандидат педагогічних наук, практичний психолог Малої академії наук учнівської молоді.

         Засідання круглого столу завершила юна співачка Олена Останіна, учениця Білоцерківської загальноосвітньої школи №6 музичною добіркою  «Військове попурі».

           Ми завжди будемо пам’ятати про воїнів-переможців, віддаючи належне їхньому героїзму, мужності, відданості рідній землі. Вони відстоювали кожний клаптик рідної землі до останнього подиху. Глибоке вивчення історії цього періоду допоможе сформувати у молоді сьогоднішнього дня такі почуття, як патріотизм, любов до Батьківщини, відданість справі, високу мораль, чесність. Молодь – це те покоління, якому належить майбутнє. Вона повинна мати стійкий світогляд, соціальні і моральні переконання, бути готовою до самостійної творчої діяльності.

 

 

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН