Космічними шляхами

prev next

12 квітня все людство відмітило Всесвітній день авіації та космонавтики, яке з’вилось на честь першого польоту людини в космос у 1961 році.

З метою ознайомлення учнів із розвитком освоєння космосу, новими відкриттями та проблемами, з якими зустрілися дослідники космосу, на базі Бориспільської середньої школи І-ІІІ ступенів відбувся круглий стіл  «Космічними шляхами», в якому взяли участь понад 30 учнів – членів МАН Борисполя. Під час круглого столу були розглянуті питання стосовно основних дат, які вплинули на авіаційну та космічну галузь, існуючі таємниці космічного простору, розглянуті вже відомі факти та практичне застосування в житті астрономічних досліджень.

На початку заходу історію космонавтики глибоко проаналізував Пермінов Раймонд Джонович,  керівник гуртка «Наукові дослідження у фізиці» Малої академії наук учнівської молоді. Він відзначив, що Україна – космічна держава: «Україна і космос-нероздільні. Космічні дослідження і освоєння космічного простору в Україні – один із найважливіших проявів сучасної науково-технічної революції, одне з найвагоміших досягнень людського генія». Також учням було запропоновано програму Stellarium, яка моделює планетарій та відображає реалістичне небо в 3D таким, яким його можна побачити неозброєним оком, у бінокль або телескоп.

У другому блоці учні подивились фільм «На краю Всесвіту» та розглянули карту Сонячної системи, дізнались про цікаві факти різних планет. Учні були вражені тим, які планети можна спостерігати у телескопи і які вони «всередині», наскільки спокійними вони здаються на віддалі та на скільки вони небезпечні для людини зблизька.

Третій блок присвячений запитанням та відповідям. Юним дослідникам  було запропоновано розгадати кросворд, прийняти участь у конкурсі «Що це?» та загадати один одному загадки, присвячені космічній тематиці.

Учні зробили висновки стосовно цінності дослідження космосу. Проаналізувавши велику кількість біографічних даних відомих конструкторів та космонавтів, вони дійшли висновку, що до конструювання ракет та підкорення космічного простору були причетні українці або вихідці із України. Наші земляки були піонерами в розвитку ракетно-космічної галузі і своїми славетними справами прославили Україну.

Бурчак Ольга Анатоліївна, методист Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» зауважила: «Це свято з’явилось на честь польоту у космос Юрія Гагаріна, першого космонавта Землі, і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху». Цей знаменний допомагає людям пам’ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

 

 

 

                                                           

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН