Герої нашого краю

prev next

З метою відзначення 70-річчя визволення Київщини та України від німецько-фашистських загарбників та вшанування пам’яті загиблих героїв, що брали участь у визволенні нашої країни, 02 жовтня 2013 р. відбувся круглий стіл «Герої нашого краю» і виставка дитячих робіт «Шляхами подвигу і слави». Захід проходив на базі комунального закладу «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж». Розпочала роботу круглого столу методист Малої академії наук учнівської молоді Губрій Олена Володимирівна, яка відзначила важливість вшанування тих, хто відстоював наше щасливе майбутнє. Олена Володимирівна розповіла про дослідницьку роботу учнів – членів МАН історичних подій складного періоду історії України.

Літературно-художню композицію підготували студенти коледжу під керівництвом заступника директора з виховної роботи Косяк Оксани Валентинівни.

Учнівську молодь привітав ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій Гусєв Сергій Павлович, кавалер орденів та медалів, яких він був удостоєний під час Великої Вітчизняної війни. Сергій Павлович відзначив значимість цієї події для усього українського народу, а також розповів про тяжкі дні проведення війни періоду 1942-44 рр., про надзвичайні зусилля та хоробрість воїнів Радянського Союзу у визвольній боротьбі на Україні на території колишнього Радянського Союзу. Ветеран побажав молодому сучасному поколінню ніколи не відчувати, що таке війна. Волощенко Василь Дмитрович - голова ради ветеранів м. Білої Церкви розповів про партизанський рух на Білоцерківщині, про бої які велись в місті і районі, про знущання гітлерівців з мирного населення та розстріли жителів міста, які допомагали партизанам і солдатам. Він вказав на героїзм білоцерківців під час війни: «Місто і район дали 16 Героїв Радянського Союзу, 4,5 тисяч білоцерківців були нагороджені орденами і медалями за заслуги у бойових діях, тисячі жителів нашого краю брали участь у військових діях, що відбувались по всьому Радянському Союзу та брали участь у визвольному русі інших держав».

У роботі круглого столу взяли участь: Потильчак Олександр Валентинович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедрою джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Земський Юрій Сергійович, доктор історичних наук Білоцерківського національного аграрного університету. Олександр Валентинович виступив з темою «Визволення Київщини від нацистських загарбників як історична проблема: здобутки сучасної вітчизняної історіографії», де розкрив проблеми вітчизняної історіографії Другої світової війни періоду визволення України, зокрема й території Київщини, від нацистських окупантів. З цікавістю всі присутні слухали виступ Рокицької Ольги Дмитрівни, методиста Київського обласного Інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, яка презентувала книгу «Учителі Київщини - Герої Радянського Союзу-визволителі».

Свої дослідницькі та пошукові роботи представили учні та їхні керівники - учителі історії шкіл м. Білої Церкви та Білоцерківського району.

Надзвичайно змістовною була презентація пошукових робіт краєзнавців Білоцерківського економіко-правового ліцею. Ними проводилася робота з установлення імен загиблих і зниклих безвісти у роки Великої Вітчизняної війни 1941-45 рр. та збору, оформлення пошукових матеріалів про період окупації та визволення міст і районів Київщини.  Цікаві факти про своїх земляків – героїв Великої Вітчизняної війни презентували учні 6 класу Фурсівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. на чолі з керівником, учителем історії Гапоненком Василем Миколайовичем. Про просвітницьку діяльність музею «Витоки» розповіла Кашкіна Людмила Степанівна, учитель історії гімназії № 2 м. Білої Церкви. Ученицею цього навчального закладу Хейлик Олександрою були представлені матеріали до екскурсійного маршруту по місту, присвяченого 70-річчю Великої Перемоги.

Паніна Катерина, учениця 11 класу Білоцерківського колегіуму представила дослідження про героїв – визволителів Білої Церкви. Учні на чолі з керівником – учителем історії Білоцерківської ЗШ №6 Ренкас Вірою Гордіївною розповіли про воїнів – переможців, Героїв Радянського Союзу, що захищали місто Київ та визволяли землі Київщини та України. Засідання круглого столу завершила юна поетеса Богуш Марина, учениця БНВО «Перша білоцерківська гімназія».

В організації та проведенні заходу також взяла активну участь Людмила Анатоліївна Куделя, методист Малої академії наук учнівської молоді.

Ми завжди будемо пам’ятати про воїнів-переможців, віддаючи належне їхньому героїзму, мужності, відданості. Вони відстоювали кожний клаптик рідної землі до останнього подиху. Глибоке вивчення історії цього періоду допоможе сформувати у молоді сьогоднішнього дня такі почуття, як патріотизм, любов до Батьківщини, відданість справі, високу мораль, чесність. Молодь – це те покоління, якому належить майбутнє. Вона повинна мати стійкий світогляд, соціальні і моральні переконання, бути готовою до самостійної творчої діяльності.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН